Hartman uczy Polaków...chrześcijaństwa!

Franciszek Vetulani, Wikipedia
Kolejny skandaliczny wpis profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tym razem wygłosił tyradę pt. „czym jest chrześcijaństwo”.
 

Skierował ją nie tylko do Tadeusza Rydzyka, społeczności Radia Maryja, ale przy okazji do rządu i prezydenta. W ten sposób znany ateista, lewak i mason pisze o katolicyzmie, dowodząc swojej kompletnej ignorancji w temacie:

 

„Jeśli istnieje jakiś Bóg, choć trochę podobny do tego, o którym mowa jest w Biblii, nie pozostawi on bez kary ani Waszej pychy, ani pogardy, ani nienawiści. Nawróćcie się i ukorzcie przed swym Bogiem, bo w Biblii napisano, że jest straszny i mściwy dla tych, którzy kalają Imię Jego” - grzmi, uznając Boga za mściciela, budzącego lęk, który niszczy na wniosek oświeconych ziemian. 

 

Hartman podbiera sobie trochę i z islamu i z protestantyzmu pisząc dalej: „Wreszcie – i przede wszystkim – to religia niewidzialnego Boga Jedynego, zakazująca oddawania czci boskiej świętym (z Marią, matką Jezusa, włącznie), a na wpół boskiej papieżom i dyrektorom”.

 

Dalej jest tylko zabawniej: „Niestety, ani Maria, ani Jezus nie byli katolikami, nie byli Polakami, nie byli członkami Rodziny Radia Maryja i nie widać najmniejszego powodu dla domniemania, aby w razie powrotu do żywych uważali Rydzyka za swego współwyznawcę, a jego radio za pobożne”.

 

Nie ustaje w swoich bluźnierstwach wobec Maryi: „Ale Wasza religia nie jest żadnym chrześcijaństwem. To jakaś mała nacjonalistyczna schizma, oparta na poczuciu wspólnoty w pysze i wyższości wobec wszystkich innych oraz zakłamanym, szowinistycznym wizerunku matki Jezusa, z której niemalże zrobiliście już Polkę, katoliczkę, i to taką z „Waszych”, nie mówiąc już o tym, że czcicie ją jak Grecy swoje boginie”.

 

Jan Hartman jest profesorem filozofii. W latach 2007-2013 był członkiem masońskiej loży B’nai B’rith Polska. Był członkiem Unii Wolności i komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego. W polityce aktywny jako bliski współpracownik Ruchu Palikota, który jednak odciął się od Hartmana po jego artykule o pożytkach z legalizacji kazirodztwa.Autor: Tomasz Teluk

Źródło: Malydziennik.pl

14:32 6 grudnia 2016


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie