Gwałcona przez wujka 10-latka urodziła dziecko. Dziewczynka nie jest tego świadoma, powiedziano jej, że...

Public Domain
Nad ranem w czwartek czasu polskiego w Indiach 10-letnia dziewczynka urodziła dziecko za pomocą cesarskiego cięcia. Sąd nie zgodził się na aborcję, gdyż o fakcie ciąży dowiedziano się w 32 jej tygodniu.
W czwartek 4.52 czasu polskiego, a o 9.22 w Indiach w Chandigarh 10-letnia dziewczynka urodziła córkę za pomocą cesarskiego cięcia. Nieletnia matka jest nieświadoma tego faktu. Powiedziano jej, że wybrzuszenie, które miała spowodowane jest wielkim kamieniem w jej brzuchu.

 

Noworodek na 2,5 kg, obie dziewczynki czują się dobrze. BBC podaje, że dziewczynka twierdzi, iż była gwałcona wielokrotnie przez jej wujka w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy. Mężczyzna obecnie przebywa w areszcie.

 

Jej ciążę odkryto dopiero miesiąc temu, kiedy narzekała na ból brzucha. Zabrano ją wtedy do szpitala, a lekarze na miejscu stwierdzili przyczynę bólu. Indyjski Sąd Najwyższy odmówił pozwolenia na aborcję ze względu na zbyt zaawansowaną ciążę - była wówczas w 32 jej tygodniu. Według specjalistów było by to zbyt ryzykowne.Autor: zk

Źródło: bbc.com

13:39 17 sierpnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie