Guru New Age zrywa z przeszłością i idzie za… Jezusem

inquisitr.com
Doreen Virtue wywarła ogromny wpływ na ruch New Age. Miała miliony zwolenników. Jej anielskie karty i książki na temat anielskiej terapii sprzedawały się w milionach egzemplarzy. Kiedy spotkała Jezusa, zerwała z okultyzmem i New Age. Dziś twierdzi, że jest zupełnie innym człowiekiem.
Na początku tego roku autorka związana z New Age ogłosiła, że zrywa ze swoją przeszłością. Stało się to dzięki spotkaniu z Jezusem: „Jezus patrzył na mnie. Kiedy Go ujrzałam, przeżyłam coś niesamowitego. Widziałam przecież wiele aniołów. Ale to było najbardziej niesamowite doświadczenie w moim życiu”.  Doreen Virtue przyjęła chrzest, wyrzekła się tym samym New Age. Na swojej oficjalnej stronie poinformowała, że jest „nowo narodzonym chrześcijaninem”. Zapowiedziała także, że nie będzie promowała już swoich newage’owych książek i kart. Ogłosiła, że wszelkie honoraria, jakie do niej spłyną, przekaże na organizacje charytatywne, bo tego chce od niej Jezus. 

 

Od momentu nawrócenia Virtue pracuje nad książką zatytułowaną "Mornings With the Lord”. Zawiera ona jej codzienne rozważania, modlitwy i czytania BIblijne. Jej profile w mediach społecznościowych pełne są teraz cytatów biblijnych. 

 

Nie wszyscy jednak wierzą w szczerość intencji Doreen Virtue. Jej zwolennicy z czasów New Age na znak protestu spalili jej książki. Są też tacy, którzy uważają, że wybór chrześcijaństwa nie ma nic wspólnego z wiarą, a jedynie z biznesem. Skoro na rynku New Age udało jej się odnieść gigantyczny sukces, to podobny chce odnieść na gruncie chrześcijaństwa. 

 

https://www.inquisitr.comAutor: jn

Źródło: inquisitr.com/Mały Dziennik

10:57 16 września 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie