Guantanamo to za mało. Donald Trump nie wytrzymuje i mówi co należy się zamachowcowi z Nowego Jorku: "POWINIEN DOSTAĆ KARĘ ŚMIERCI!"

Twitter
Takiego Donalda Trumpa nie znaliśmy. Na Twitterze wprost napisał co myśli o zamachowcu z Manhattanu, Sajfullo Sajpowi.




"Terrorysta z Nowego Jorku był zadowolony, gdy prosił o powieszenie flagi ISIS w jego sali w szpitalu. Zabił osiem osób, poważnie ranił 12. POWINIEN DOSTAĆ KARĘ ŚMIERCI!" - napisał przed północą czasu lokalnego Donald Trump na swoim twitterowym koncie.

 

Wcześniej prezydent Trump otwarcie rozważał, czy nie osadzić zamachowca z Nowego Jorku w owianym złą sławą więzieniu dla terrorystów w amerykańskiej bazie wojskowej w Guantanamo na Kubie. Jak widać, uznał jednak ten środek za zbyt słaby.

 

Przebywający obecnie w szpitalu zamachowiec zeznał śledczym, że jest zadowolony ze swojego czynu i dodał, że chciał zabić maksymalnie wiele osób.

 

We wtorkowym zamachu zginęło 8 osób, a 12 zostało rannych. Sajfullo Sajpow wjechał rozpędzoną furgonetką na ścieżkę rowerową na nowojorskim Manhattanie. Samochód pochodził z wypożyczalni. Dodatkowo zamachowiec wymachiwał pistoletem na sprężone powietrze i bronią śrutową, a także krzyczał "Allah akbar".

 

Pochodzący z Uzbekistanu imigrant przybył do Stanów w 2010 roku i osiedlił się na Florydzie, przyznano mu zieloną kartę.



Autor: la

Źródło: telewizjarepublika.pl

14:32 2 listopada 2017







Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie