Gazeta Wyborcza ma kłopoty, OGROMNE KŁOPOTY! Spadek sprzedaży na łeb, na szyję!

TV Republika
W sierpniu br. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich był „Fakt”. Wszystkie dzienniki odnotowały spadki, a najwięcej straciła „Gazeta Wyborcza” - czytamy na stronie portalu Wirtualnemedia.pl, który dokonał analizy. Czy nastąpi w końcu tak długo wyczekiwany przez Polaków pogrzeb tego niewdzięcznego tytułu prasowego?
„Fakt” (Ringier Axel Springer Polska) odnotował w sierpniu 2017 roku sprzedaż na poziomie 253 211 egz., czyli o 6,33 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej podaje portal wirtualnemedia.pl.

Ze sprzedażą ogółem wynoszącą 122 432 egz. „Super Express” (ZPR Media) awansował z trzeciej na drugą pozycję. Mimo tego sukcesu, jego wynik zmniejszył się o 7,27 proc. Na trzecią lokatę spadła „Gazeta Wyborcza” (Agora). Jej średni wynik poszedł w dół najbardziej w zestawieniu - o 23,30 proc. do 101 828 egz.


Przypomnijmy, że w połowie października 2016 .r. wzrosła cena większości wydań „Gazety Wyborczej” za egzemplarz. Ponadto w czwartym kwartale 2016 .r. w Agora przeprowadziła zwolnienia grupowe, obejmujące 176 pracowników, głównie z zespołu "GW".


Czy Gazeta Wyborcza padnie na kolana? Sam Adam Michnik przyznał, że rząd PiS-u zadał im srogi cios, odcinając dopływ gotówki. W warunkach wolnorynkowych gazeta okazała się kolosem na glinianych nogach, który właśnie runął.Autor: fk

Źródło: wirtualnemedia.pl

18:41 5 października 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie