Franciszek zachęca do ryzyka, trudnych zadań, a także do realizowania marzeń. Przedstawił także „opiekuna Bożego marzenia”.

EPA/OSSERVATORE ROMANO
„Niech św. Józef uprosi młodym zdolność marzenia, podejmowania ryzyka i trudnych zadań, które ujrzeli w swych snach” - mówił dziś rano Franciszek. Kościół Katolicki obchodzi uroczystość św. Józefa.
Ojciec Święty mówił, że Józef był nie tylko posłuszny aniołowi, ale był człowiekiem, który przyjął Boże obietnice związane z „pochodzeniem, dziedzictwem, ojcostwem, usynowieniem i stabilnością”. 

 

„Ten człowiek, ten, który miewa sny, jest zdolny do tego, aby wziąć na siebie to trudne zadanie i ma nam wiele do powiedzenia w obecnym czasie silnego poczucia osierocenia. I w ten sposób bierze on na siebie Bożą obietnicę i mężnie w cichości ją realizuje, aby to, czego chce Bóg, zostało spełnione” – powiedział Ojciec Święty.

 

 

„To mężczyzna, który nie mówi, ale jest posłuszny, jest człowiekiem czułym, zdolnym do realizowania obietnic, aby stały się solidne, bezpieczne; mężczyzna zapewniający stabilność królestwa Bożego, Bożego ojcostwa, naszego usynowienia jako dzieci Bożych. Lubię myśleć o św. Józefie jako opiekunie słabości, również naszych słabości: jest zdolny, by sprawić zrodzenie wielu wspaniałych rzeczy z naszych słabości, także z naszych grzechów” – mówił Franciszek.

 

„Chciałbym dziś prosić, aby św. Józef dał nam zdolność do snów, abyśmy marząc o rzeczach wielkich, pięknych, przybliżali się do Bożego marzenia, do tego, o czym Bóg marzy dla każdego z nas. Niech wyprasza ludziom młodym – bo Józef był młody – zdolność do marzeń, podejmowania ryzyka i trudnych zadań, które ujrzeli w swych marzeniach. I niech wyprasza nam wszystkim wierność, która zwykle wzrasta w takiej postawie – on sam był człowiekiem sprawiedliwym, rozwija się w milczeniu – niewiele słów – i wzrasta w czułości zdolnej, by strzec własnych słabości, a także słabości innych” – zakończył swoją homilię Franciszek.Autor: mm

Źródło: Radio Watykańskie

16:11 20 marca 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie