CYWILIZACJA

Finlandia usuwa ze szkolnego programu nauczania wszystkie przedmioty

Finlandia chce zrewolucjonizować system szkolnictwa, skończyć z nudą w ławce i niepraktycznym sposobem prowadzenia zajęć. Szkoła po zmianach ma pozwolić uczniom na rozwijanie ich zainteresowań.

Według fińskiego MEN-u obecny system edukacji jest przestarzały i nieskuteczny. Zmiany będą polegać na usunięciu z programu nauczania wszystkich dotychczasowych przedmiotów i zastąpienie ich zajęciami, które będą się skupiały na omawianiu poszczególnych wydarzeń i zjawisk.

 

W praktyce oznacza to, że uczniowie nie będą już chodzić na matematykę, geografię, czy historię. Zamiast tego, na zajęciach w małych grupkach dyskusyjnych, będzie prowadzona debata np., na temat II Wojny Światowej z perspektywy historycznej, matematycznej, geograficznej itp.

 

W planach jest nawet propozycja specjalnego kursu pt. „Praca w Kawiarni”, który ma nauczyć studentów m.in. języka angielskiego, podstaw przedsiębiorczości i komunikacji.

 

Nowy program ma pozwolić młodzieży wybrać, na jakie bloki tematyczne chcą chodzić. Ma to pozwolić nastolatkom na zgłębianie ich zainteresowań.

 

Innowacyjny system będzie dotyczył jedynie CZYTAJ CAŁOŚĆ

Źródło: dobrewiadomosci.net.pl

Komentarze

Zobacz także

Nie daj się nabrać! Fejkowa REKLAMA Lewandowskiego wyciąga sporo pieniędzy

Redakcja malydziennik

Niesamowite zdjęcie! Tak wygląda naturalne cesarskie cięcie

Redakcja malydziennik

Żydzi są wściekli na ten szwajcarski hotel! Jego kierowniczka rozwiesiła…

Redakcja malydziennik
Ładuję....