Eutanazyjne szaleństwo ogarnęło Holandię. Z roku na rok coraz więcej ofiar

flickr.com
O 10 procent w 2016 roku wzrosła liczba poddanych eutanazji osób w porównaniu z rokiem poprzednim. Raporty odnotowały dokładnie 6091 eutanazji, co stanowi cztery procent wszystkich zgonów.
 

W ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba eutanazji w Holandii wzrosła o 317 procent. I to są tylko udokumentowane zabiegi. Istnieje bowiem szara eutanazyjna strefa. W 2012 roku w periodyku „Lancet” opublikowano tekst, z którego wynika, że do odpowiednich urzędów nie zostało zgłoszonych 23 procent eutanazji. Gdyby taka tendencja się utrzymała, w 2016 roku nieudokumentowanych eutanazji było nawet 1400 – szacują naukowcy.

 

Na skutek eutanazji zwiększa się odsetek zgonów z powodu demencji starczej lub chorób psychicznych. Co nie dziwi, bo od stycznia zeszłego roku w Holandii eutanazja została rozszerzona na osoby z ciężką demencją. Rodzi to jednak pewne obawy, jak się okazuje, niebezpodstawne, że procedura ta może być nadużywana.

 

W 2016 roku Regionalna Komisja ds. Oceny Eutanazji wzięła pod lupę aż 10 przypadków. W tej chwili prowadzone są stosowne dochodzenia.

 

 

 

 

 

 

 Autor: gb

Źródło: LifeNews.com

17:29 18 kwietnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie