Europa walczy z dyskryminacją, a sama PRZEŚLADUJE chrześcijan! "Zauważa się alarmujący wzrost form nietolerancji i dyskryminacji" - mówił watykański hierarcha

adgentes.misje.pl
„W ostatnim czasie na całym świecie, nie wyłączając kontynentu europejskiego, zauważa się często podważanie wolności religijnej” – powiedział w Mediolanie watykański sekretarz ds. stosunków z państwami abp Paul Gallagher. Dodał, że towarzyszy temu deprecjonowanie tej fundamentalnej wolności, przy czym w wielu przypadkach dochodzi wprost do otwartego prześladowania, którego pierwszymi, choć nie jedynymi ofiarami, coraz częściej stają się chrześcijanie.
 Abp Gallagher przemawiał na konferencji o obronie praw wolności religijnej. Dodał, że na religię źle się patrzy także w krajach demokratycznych. „Niestety także w Europie zauważa się alarmujący wzrost form nietolerancji i dyskryminacji chrześcijan – mówił watykański „minister spraw zagranicznych”. 

 

Wg badań Obserwatorium ds. nietolerancji i dyskryminacji chrześcijan w Europie, tylko w latach 2014-2015 było 1700 takich przypadków.

 

Zresztą w 2015 roku, Rada Europy przyjęła rezolucję wzywającą do zapewnienia każdemu prawa do wolności religijnej.

 

Zgodnie ze słowami abp Gallaghera, obowiązkiem państwa powinna być walka z jakąkolwiek formą nietolerancji religijnej, a także obrona wolności religijnej. Brak zapewnienia tych podstawowych praw jest tym bardziej dziwna, że z jednej strony wzywa się do wolności da wszystkich, a w imię tej same wolności, odmawia się jej innym grupom, zwłaszcza religijnym.Autor: mm

Źródło: Radio Watykańskie

13:21 1 kwietnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie