DZIEJE SIĘ! Polacy wracają z emigracji do kraju!

Polacy częściej wracają z zagranicy do Polski – wynika z raportu serwisu aukcji transportowych Clicktrans.pl „Jak i dokąd przeprowadzają się Polacy”. Największy odsetek zagranicznych przeprowadzek stanowią powroty z Wielkiej Brytanii i Niemiec.
„W pierwszym kwartale 2017 r. w serwisie Clicktrans zrealizowano prawie 3 razy więcej zleceń przeprowadzek do Polski niż z Polski za granicę” – czytamy w raporcie Clicktrans.pl. W tym czasie liczba przeprowadzek do kraju wyniosła 74 proc., a z Polski za granicę - 26 proc.

Z analiz wynika też, że osoby, które wracają lub przenoszą się do Polski najczęściej przyjeżdżają z Wielkiej Brytanii (50 proc.) i Niemiec (20 proc.). 

Jak ocenił, cytowany w raporcie, szef Clicktrans.pl Michał Brzeziński, współautor analizy, na powroty Polaków mogą mieć wpływ m.in. „pozytywne sygnały dotyczące sytuacji gospodarczej w Polsce”. Dodał, że na przyjazdy rodaków z Wielkiej Brytanii może też wpływać „niepewna sytuacja Polonii oraz nastroje po Brexicie”. – Przyszły rok pokaże, czy sytuacja się nie zmieni i masowy powrót Polaków będzie kontynuowany – wskazał Brzeziński w komentarzu zamieszczonym w raporcie.

Koniec exodusu Polaków. Wiedzą, że wreszcie można godnie żyć w Polsce! 

 Autor: se

Źródło: TVP Info

20:08 17 lipca 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie