RELIGIA

Dwieście ofiar zamachu terrorystycznego. Muzułmanie zaatakowali meczet. Dlaczego?

Ponad dwieście osób zginęło podczas ataku na meczet w Egipcie. Ofiary są muzułmanami, a zginęły z rąk innych muzułmanów, bo wyznawały mniej radykalną wersję islamu.

Atak na meczet suficki w Egipcie nie jest przypadkiem. Dla Daesh czy ISIS sufi to najgorszy rodzaj heretyków. Dla nas chrześcijan to ten odłam islamu, który pozostaje najbliższy, bo dostrzega miłość Boga, akceptuje świętych mistrzów i nie ogranicza pobożności do poddania.

 

Dlaczego o tym piszę? Z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że im także należy się modlitwa. Nie ma powodów, by modlić się za Francuzów, a nie modlić się za nich. Po drugie dlatego, by pokazać, że islam jest różnorodny i odmienny, i że trzeba odróżniać w nim to, co jest islamizmem od tego, co jest po prostu religią. Nie zawsze jest to łatwe, ale konieczne. I wreszcie kwestia trzecia. Jeśli mamy wygrać wojnę z islamem, to musimy się nauczyć właśnie jego podziałów. 

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Znany charyzmatyk o POLSCE i POLAKACH: "Polacy muszą przede wszystkim trwać mocno w wierze"

Islamiści mordują chrześcijan, a Watykan wysyła przesłanie na ramadan. Nie zgadniesz o czym jest

Redakcja malydziennik

Prefekt Kongregacji Nauki Wiary: Papież Franciszek nie zmienił nauczania na temat niemoralności cudzołóstwa, konkubinatów, aktów homoseksualizmu

Redakcja malydziennik
Ładuję....