CYWILIZACJA

Duńska szkoła rezygnuje z bożonarodzeniowej imprezy, ponieważ… Oto poprawność polityczna level hard!

Szkoła w Danii odwołała tradycyjną imprezę świąteczną, która co roku odbywa się w kościele. Powód? Niewierzący uczniowie i ich rodzice mogliby się jeszcze z tego powodu obrazić.

"Podjęliśmy tę decyzję, ponieważ w szkole mamy dzieci różnych wyznań, nie tylko chrześcijan" – powiedziała dyrektor placówki Marianne Vedersø Schmidt.  "Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z kościołami i z pewnością będziemy kontynuować tę współpracę, ponieważ daje ona wszystkim dzieciom wiedzę kulturalną i ogólną "- dodał Schmidt.

 

Decyzja dyrekcji wywołało falę krytykę nie tylko ze strony rodziców, ale też premiera Larsa Løkke Rasmussena, który pochodzi z Graested, miasta, w którym znajduje się szkoła.

 

Rasmussen interweniował, by szkoła cofnęła decyzję. Burmistrz Graesta Kim Valentin argumentował, że impreza powinna się odbyć, ale udział w niej powinien być dobrowolny. "Jesteśmy krajem chrześcijańskim i powinniśmy być z tego dumni" – napisał Valentin na Facebooku. "Nie powinno to być obowiązkowe, ale przecież Boże Narodzenie jest ważną częścią naszej kultury."

 

"Nie rozumiem, dlaczego nasza tradycja musi być nam odebrana, tylko dlatego, że ktoś inny wierzy w coś innego” – zastanawia się jeden z rodziców. "Pochodzę z małej społeczności, w której Kościół jest ważny, a te tradycje są piękne, pamiętam, że uczestniczyłem w nich sam jako małe dziecko” – dodał. 

 

W Danii coraz mniej osób deklaruje wiarę w Boga. We wrześniu 2016 r. ujawniono, że aż 10 000 osób opuściło Kościół w Danii w ciągu trzech miesięcy z powodu ogólnopolskiej kampanii ateistycznej nakłaniającej ludzi do kwestionowania boskości Jezusa i znaczenia wiary w Boga.

 

Źródło: helloChristian.com/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Uwaga, Użytkownicy drukarek HP, to koniec zamienników! Firma szykuje wielkie porządki

Redakcja malydziennik

Sąd Najwyższy nie może poprzeć dyskryminacji i TAKICH eksperymentów – sprawa nauczycielki z Krapkowic wraca na wokandę

Redakcja malydziennik

UWAGA! Wszystkie matki, kobiety w ciąży. Jeśli jakiś dentysta będzie Wam proponował czarne plomby, natychmiast zgłoście to policji! Jest już zakaz!

Ładuję....