CYWILIZACJA

Dramatyczna relacja z oblężonej przez imigrantów wyspy: "Lampedusa upada, policja jest bezsilna"

List zawierający taką frazę został wysłany z włoskiej wyspy przez Salvatore Martello, miejscowego burmistrza. Wezwał on rząd do pomocy, gdyż, jak uważa, Lampedusa została "opuszczona".

Lampedusa to najdalej na południe wysunięta włoska wyspa, którą od Tunezji dzieli mniej niż 150 km. To ona stała się głównym punktem dla imigrantów przepływających Morze Śródziemne. O sytuacji nakręcono nawet film dokumentalny "Zima na Lampedusie", w którym aktywny udział brała była burmistrz miasta, Giusi Nicolini.

 

W czerwcu straciła jednak stanowisko otrzymując jedynie 900 głosów. Wybory zostały wygrane przez Salvatore Martello. On też wystosował list do włoskiej agencji informacyjnej Ansa i do rządu. Wzywa w nim do zamknięcia hotspota dla uchodźców na jego wyspie, gdyż nie ma nad nim kontroli. Martello regularnie otrzymuje skargi od turystów i lokalnych przedsiębiorców, gdyż ciągle powtarzają się groźby, grabieże i niepokoje. Lokalni obwiniają za to grupę 180 Tunezyjczyków.

 

Nicolini zarzuca Martello sianie "klimatu strachu". Pomimo poprawy sytuacji na wyspie w ciągu weekendu, to słowa Martello rozpoczęły debatę na temat Lampedusy i problemu imigrantów.

Źródło: thelocal.it

Komentarze

Zobacz także

Uwaga na świąteczne festyny i kiermasze – ostrzega amerykański Departament Stanu

Redakcja malydziennik

Właśnie dlatego nie powinno się oglądać pornografii. Zobacz, co może zrobić Twoim dzieciom!

Redakcja malydziennik

Wiemy, gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb bohaterskiego kierowcy. W tym dniu pomódlmy się o spokój jego duszy i za jego rodzinę

Redakcja malydziennik
Ładuję....