POLITYKA

Donald Trump wspiera Izrael całym sercem. Tak śmiałej deklaracji jeszcze nie było!

Donald Trump nie jest ograniczony ani polityczną poprawnością, ani względami dyplomatycznymi. Dlatego ten prezydent Stanów Zjednoczonych jest zdolny do kroków, jakich nikt przed nim nie czynił.

Obecnie jego administracja zapowiada przeniesienie ambasady USA w Izraelu z Tel Awiwu do Jerozolimy. Zdaniem wiceprezydenta Mike’a Pence’a pytaniem nie jest to, czy prezydent to zrobi, ale raczej kiedy,

 

– Prezydent wyjaśnił, że zamierza przenieść ambasadę Stanów Zjednoczonych z Tel Awiwu do Jerozolimy. Nie chodzi o to, czy tak się stanie, jest to kwestia tego, kiedy" – dodał ambasador USA w Izraelu David Friedman. – Ja osobiście zobowiązuję się zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby popierać ten krok – zaznaczył.

 

Taki krok jest niezwykle mocny wsparciem Izraela, w jego walce o zachowanie państwowości i narodowości we wrogim otoczeniu. Jest to także pełne uznanie Jerozolimy, jako stolicy państwa Izrael. Ogromna większość państw takiego statusu Jerozolimy nie uznaje, a choć w 1995 roku Kongres przyjął uchwałę uznającą status Jerozolimy jako stolicy, to kolejni prezydenci opóźniali jej wprowadzenie w życie.

Źródło: Hellochristian.com/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Afroamerykanka mówi, jak jest. Czarni i Latynosi też nie chcieli Hillary Clinton!

Redakcja malydziennik

Podszywają się podatrakcyjne kobiety i śledzą amerykańskich żołnierzy. Tak rosyjscy szpiedzy wykorzystują Facebook

Redakcja malydziennik

"Marzeniem muzułmanów jest wojna religijna”. Ekspert otwarcie o sytuacji na Zachodzie!

Redakcja malydziennik
Ładuję....