POLITYKA

Donald Trump stanie przed SĄDEM? Został POZWANY przez 7 osób!

Organizacja Knight First Amendment Institute (University of Columbia New York) zajmująca się obroną wolności słowa pozwała prezydenta USA Donalda Trumpa za banowanie krytycznych wobec niego użytkowników na Twitterze. Ma to być sprzeczne z pierwszą poprawką do konstytucji Stanów Zjednoczonych.

Pozew, który został złożony w Nowym Jorku dotyczy konta @realDonaldTrump, które prowadzi sam Donald Trump. Natomiast oficjalne konto prezydenta USA prowadzi Biały Dom.

Sprawa została wytoczona przez siedmiu prywatnych użytkowników Twittera, którzy byli niezadowoleni z powodu blokowania przez prezydenta nieprzychylnych mu użytkowników. Treść pozwu mówi o tym, że ograniczanie wglądu do dyskusji na Twitterze jest tożsame z próbą stłumienia sprzeciwu, a to z kolei jest niekonstytucyjne. Strona pozywająca twierdzi, że prezydent USA często używa prywatnego konta do ogłaszania swoich prezydenckich decyzji, co zamienia je niejako w forum publiczne, z którego rządzący nie mogą nikogo wykluczać.

Użytkownicy, których Donald Trump zablokował na Twitterze, nie mogą czytać ani komentować jego postów.

Biały Dom nie zabrał głosu w sprawie pozwu. Jakkolwiek w czerwcu jej rzecznik prasowy Sean Spicer powiedział, że tweety Trumpa powinny być uważane za „oficjalne oświadczenia prezydenta USA”.

Autorzy pozwu napisali w czerwcu list do prezydenta ostrzegając go, że w przypadku podtrzymywania przez niego blokady wybranych użytkowników Twittera, wytoczą mu proces.

Możliwość widzenia prezydenckich tweetów przez wszystkich ma zasadnicze znaczenie dla funkcjonowania demokracji. – skomentował Joseph Papp, jeden z siedmiu zablokowanych użytkowników.

Źródło: niezależna.pl

Komentarze

Zobacz także

To ich koniec. Petru i Kijowski na dnie. Najwięcej Polaków ufa…

Redakcja malydziennik

Brytyjczycy ukrywali te materiały przez 70 lat! Pilnowali aby nie zobaczyli ich NIEMCY [WIDEO]

Adam Gaafar

To może być największe wydarzenie sądowe od czasów wyroku w sprawie… Uznana za martwą dziewczynka jednak żyje!

Redakcja malydziennik
Ładuję....