Do końca kadencji wyeliminujemy tzw. przesłankę eugeniczną - zapowiada Jarosław Sellin. Panie i panowie posłowie, czasu jest coraz mniej

Do końca kadencji wyeliminujemy tzw. przesłankę eugeniczną - zapowiada Jarosław Sellin. Panowie i panie posłowie, czasu jest coraz mniej
Wiceminister kultury wyraził nadzieję, że tzw. przesłanka eugeniczna, która – w jego ocenie – „jest skandalem”, zostanie wyeliminowana z polskiego prawa. 

 

– To jest bolesna sprawa, że w Polsce od wielu, wielu lat pozwala się na zabijanie chorych dzieci tylko dlatego, że są chore – powiedział. 

 

Sellin przypomniał, że grupa posłów złożyła pod koniec października skargę do Trybunału Konstytucyjnego w związku z przepisem zezwalającym na przerwanie ciąży ze względu na wady płodu. TK zbada, czy tzw. przesłanka eugeniczna w ustawie dot. aborcji jest zgodna z konstytucją. 

 

Według Sellina jest to jedna z dwóch dróg – obok drogi ustawowej – umożliwiająca „wyeliminowanie przesłanki eugenicznej” z polskiego prawa. Zapytany, czy uda się ją wyeliminować do końca kadencji parlamentu, odparł: – Jeżeli takie dwie drogi zostały uruchomione, to wygląda na to, że tak. 

 Autor: gb

Źródło: TVP INFO

13:16 1 grudnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie