Czy to będzie HIT? Twórca "Madagaskaru" tworzy film o Guadelupe!

Reżyser nowego obrazu na temat Matki Bożej z Guadelupe nie jest byle kim - przez lata pracował jako animator i to jego wprawną ręką stworzone postaci możemy oglądać w drugiej części "Shreka", a także "Księciu Egiptu".
„Czuję się jak współczesny Juan Diego, ponieważ otrzymałem szansę na opowiedzenie tej historii”. Tak powiedział reżyser powstającego właśnie filmu „Tepeyac”, Enrique Navarrete, który pracował przy niektórych projektach wytwórni Dreamworks („Książę Egiptu”, „Shrek 2”, „Madagaskar”). Nowy obraz, tworzony w animacji 3D, ma opowiadać o Matce Bożej z Guadalupe, cudownym wizerunku czczonym w narodowym sanktuarium Meksyku. Objawienie się Maryi miejscowemu Indianinowi, św. Juanowi Diego, stanowi moment kluczowy w historii tego amerykańskiego kraju, prowadzący do pogodzenia skłóconych kultur hiszpańskiej i azteckiej – jak wskazał scenarzysta i producent filmu, Juan Ignacio Peña.

 

Budżet realizacji projektu to 6 mln dolarów. Jego dystrybucję do kin planuje się na koniec 2018 r. Tytuł „Tepeyac” nawiązuje z kolei do nazwy wzgórza, na którym młody bohater otrzymał wizję Matki Bożej „Morenity”.Autor: mm

Źródło: Radio Watykańskie/ LinkedIn

8:55 8 sierpnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie