Czy to będzie flaga nowego kraju w Europie? Parlament zbuntowanej Katalonii ogłosił niepodległość!

Twitter
Kataloński parlament w tajnym głosowaniu opowiedział się za ustanowieniem niezależnej od Hiszpanii Republiki Katalonii. Nie wzięły w nim jednak udziału ugrupowania opozycyjne - socjaliści, centroprawicowa Partia Ludowa i liberałowie z Ciudadanos - które zbojkotowały głosowanie.
Premier Mariano Rajoy już zaapelował o spokój i zapowiedział, że w Katalonii "przywrócone zostaną rządy prawa". W zanadrzu Madryt ma artykuł 155 konstytucji, a Senat właśnie go przegłosował.

 

W tajnym głosowaniu, które ma zdecydować o ogłoszeniu niepodległości Katalonii, nie wzięli udział przedstawiciele partii opozycyjnych - socjaliści, centroprawicowa Partia Ludowa i liberałowie z Ciudadanos. Na znak protestu opuścili salę posiedzeń.

 

Decyzja o przyjęciu deklaracji niepodległości Katalonii wywołała euforię wśród tysięcy ludzi zebranych przed budynkiem parlamentu. Obserwowali oni obrady na telebimach. Posiedzenie parlamentu Hiszpanii trwa za to od 12 - w jego trakcie przegłosowowano procedury odebrania autonomii Katalonii.Autor: ws

Źródło: telewizjarepublika.pl

16:24 27 października 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie