Czy papież powołał tajną komisję, by zmienić nauczanie Kościoła o antykoncepcji? Watykanista twierdzi, że TAK!

Czy papież Franciszek zamierza powołać albo powołał tajną komisję, która miałaby przebadać możliwość zmiany nauczania Kościoła na temat antykoncepcji? Marco Tosatti, znany włoski watykanista, twierdzi - powołując się na niepotwierdzone informacje od dobrego źródła - że tak właśnie jest.
Komisja miałaby - według informacji Tosattiego - zastanawiać się nad możliwością zmiany nauczania wyrażonego przez św. Pawła VI w encyklice „Humanae vitae”, a konkretniej nad zmianą stanowiska względem antykoncepcji.

 

Tosatti podkreśla, że nie ma oficjalnego potwierdzenia istnienia takiej komisji, ani jej składu. Jednocześnie wskazuje, że zadał pytanie o nią służbom prasowym Watykanu. Te jednak nie odpowiedziały na pytanie, choć jeśli informacja nie jest prawdziwa, powinny to zrobić błyskawicznie. Brak odpowiedzi może oznaczać - zdaniem watykanisty - że coś jest na rzeczy.

 

Może być też tak, że w istocie przecieki te są jedynie próbą przetestowania reakcji opinii katolickiej na możliwość takich zmianAutor: TPT

Źródło: OnePeterFive.com

19:02 18 maja 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie