Czy na stulecie Fatimy Matka Boża zostanie ogłoszona Współodkupicielką?

Apel o ogłoszenie Maryi Matki Bożej „Współodkupicielką wraz z Jezusem Odkupicielem” zgłosiło do Papieża Franciszka Międzynarodowej Stowarzyszenie Maryjne. Ogłoszenie mogłoby nastąpić w stulecie objawień maryjnych w Fatimie.
W dziesięciostronicowym dokumencie Komisja Teologiczna stowarzyszenia przekonują, że wierni otrzymaliby w ten sposób mocne potwierdzenie szczególnej roli, jaką Maryja odgrywa - we współpracy z Jezusem - w dziele odkupienia. 

 

- Sądzę, że wielu ludzi odczuwa rozprzestrzeniania się zła w świecie i dostrzega rolę Maryi jako duchowej Matki - mówi dr Robert Fastiggi, mariolog z seminarium w Detroit. 

 

Jego zdaniem taki akt papieża pogłębił rozumienie roli Maryi jako Nowej Ewy, która współpracuje ze swoim synem Nowym Adamem w dziele zbawienia dusz ludzkich. 

 

Oczywiście, co bardzo mocno podkreślają członkowie Stowarzyszenia w oświadczeniu, nie oznacza w żadnym razie zrównania dzieła Jezusa i Maryi. „Tytuł Współodkupicielki nie stawia Maryi na równym poziomie z Jezusem, Jedynym Odkupicielem, gdyby to bowiem zrobiono oznaczałoby to zarówno herezję, jak i bluźnierstwo” - podkreślono w specjalnym oświadczeniu. 

 Autor: TPT

Źródło: CNA/MalyDziennik.pl

13:27 29 stycznia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie