CYWILIZACJA

Czy istnienie lekarzy kwestionuje człowieczeństwo pacjentów? ONI naprawdę PRZECHODZĄ SAMYCH SIEBIE

Poprzeczka absurdu ustawiona została przez „Gazetę Wyborczą” naprawdę wysoko. Ale nieustannie pokazuje ona, że jest w stanie ją przeskoczyć. I to bez większego wysiłku.

Dziś z przerażeniem przeczytałem w „GW”, że „Sejm zdecyduje, czy kobieta to człowiek”. Zacząłem się zastanawiać o co chodzi, a potem przeczytałem. I okazało się, że chodzi o to, że Sejm ma zdecydować, czy pigułki dzień po, tak jak pozostała antykoncepcja będzie sprzedawana na receptę czy nadal nie. Słowem oburzyło ich to, że do przepisania specyfiku o dość jednak mocnym działaniu (także na organizm kobiety) będzie decydował lekarz.

 

Idąc dalej tym tropem trzeba by się oburzyć, że o przepisywaniu insuliny nie decyduje sam pacjent, a lekarz, że leki na nadciśnienie przepisywane są na receptę, a nie decyduje o ich braniu sam pacjent. To, gdyby chcieć zastosować logikę „Gazety Wyborczej” oznaczałoby, że prawo kwestionuje człowieczeństwo pacjenta. A jeszcze gorzej jest z operacjami. Nikt nie może sam zdecydować, że chce być zoperowany, a decydują o tym lekarze. Skandal i zło. 

 

Absurdalne? No pewnie, że tak. I tam samo absurdalna jest teza, że specyfik o bardzo silnym działaniu powinien być dostępny bez recepty, tylko dlatego, że tak chcą feministki. Zwyczajna antykoncepcja jest przepisywana na receptę, nie widać więc powodów, by środki o wiele silniejsze były wydawane bez niej. I tyle w tej kwestii. Inna rzecz, że warto zapytać, czy zgodnie z polskim prawem pigułki dzień po nie powinny zostać w ogóle wycofane z obiegu. Ale to już temat na zupełnie inną dyskusję.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Imigranci: Chcemy zislamizować Niemcy. Pokonamy Was macicami naszych kobiet

Redakcja malydziennik

Niesamowite! Sztuczna inteligencja pomoże wykrywać choroby analizując twarz człowieka?

Redakcja malydziennik

Ukrainiec zadźgał Polaka na śmierć! Straż Graniczna schwytała bydlaka!

Redakcja malydziennik
Ładuję....