POLITYKA

CZUCHNOWSKI ODLECIAŁ. Dziennikarz „GW” chce zamykać w więzieniu wyborców PiS?!

Publicysta „Gazety Wyborczej” Wojciech Czuchnowski nie może przełknąć zwycięstwa PiS-u w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na swoim Twitterze wyraził sugestię, że każdy, kto głosował na tę partię, powinien… trafić za kratki.

Wojciech Czuchnowski  napisał niedawno na swoim Twitterze:

„§ 1. Kto, przyjmuje korzyść majątkową za głosowanie w określony sposób, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto udziela korzyści majątkowej osobie uprawnionej do głosowania, aby skłonić ją do głosowania w określony sposób”.
Dziennikarz „GW” stwierdził także: „Zanim jeszcze Fenicjanie wynaleźli pieniądze, wiadomo było, że przekupstwo jest najskuteczniejszą metodą walki. Jak się okazuje, walki o głosy również…..”.
Wpis Czuchnowskiego został skrytykowany przez wielu komentujących. „Gdyby te przepisy zastosować w praktyce – całą Czerska trzeba byłoby zamienić w zakład karny” – napisał jeden z internautów.

„Art. 1 Kto udaje dziennikarza, a jest tak naprawdę aparatczykiem jednej opcji, nie powinien znaleźć pracy w tym zawodzie w żadnej redakcji. P.S. Niestosowany w Polsce” – stwierdził dosadnie inny.

Komentarze

Zobacz także

Max Kolonko wyjaśnia, dlaczego Trump nie podał ręki Angeli Merkel? ZOBACZ!

Skandaliczne słowa RPO o Holokauście! ZOBACZ, co powiedział Adam Bodnar

Redakcja malydziennik

Gruby nietakt: zobacz, czego premier Kanady ZAŻĄDAŁ od Franciszka

Ładuję....