CYWILIZACJA

Czego potrzebuje dusza Lenina? Nie zgadniecie, co uznali muzułmanie i Żydzi?

Dusza Lenina męczy się oczekując pochówku jego ciała – uważają rosyjscy Żydzi i muzułmanie.

– Jeśli mówić o tym z punktu widzenia teologii, to trzeba postarać się, jak najszybciej powierzyć jego ciało ziemi, bowiem, dopóki ciało nie jest pochowane dusza nie może zaznać spokoju – podkreśla imam Samil Aliautdinow. Jego zdaniem odrzucenie pochowania ciała Lenina w ziemi to dla niego samego „męka, a nawet forma bożej kary”.

 

Podobną opinię wyraża przedstawiciel wspólnoty żydowskiej w Rosji Boruch Gorin. Jego zdaniem pozostawienie ciała Lenina na widoku publicznym, to brak szacunku dla jego zwłok. – Nie należ patrzeć się na martwego człowieka. Właśnie dlatego przyjęło się u nas grzebać człowieka tego samego dnia po śmierci, a najpóźniej trzy dni po niej, aby uczcić w ten sposób zmarłego. Uważam, że Lenin swoim działaniem i doktryną zapracował na to, by nie być pochowanym przez sto lat. To przekleństwo – mówi Gorin.

 

Gorin zaznacza także, że jego zdaniem trzeba jak najszybciej usunąć Lenina z Placu Czerwonego, by nie być podejrzewanym o to, że jest się zwolennikiem jego zbrodniczej doktryny.

Źródło: Interfax.ru

Komentarze

Zobacz także

To niewyobrażalne, ale ludzie tak żyją. Za … dziennie

Redakcja malydziennik

Będą szybsze identyfikacje odnajdowanych Żołnierzy Wyklętych

Redakcja malydziennik

Uciekające kurczaki: pragnienie wolności. Drób opanował drogi w promieniu 7 km, policja ostrzega przed utrudnieniami

Redakcja malydziennik
Ładuję....