CYWILIZACJA

"Czas na rodzinę!" Około 140 marszów w całej Polsce – dziś setki osób szło w Krakowie

Kilkaset osób wyruszyło w niedzielę przed południem z placu Matejki w Krakowie w V Marszu dla Życia i Rodziny. Uczestnicy marszu przeszli ulicami Krakowa do Parku im. Jordana, gdzie zaplanowano piknik rodzinny. Hasło tegorocznego marszu brzmi: "Czas na rodzinę!".

"To jest piąty marsz dla życia i rodziny w Krakowie, podobne odbywają się w całej Polsce. Najstarszy jest warszawski – dwunasty, który przejdzie 11 czerwca. Łącznie w Polsce przejdzie ich około 140" – powiedział PAP Piotr Kucharski z komitetu organizacyjnego Marszu dla Życia i Rodziny w Krakowie.

 

Jego zdaniem marsz wpisał się już w pejzaż Krakowa. "Kraków dobrze odbiera nasze marsze; jest to marsz ludzi, którym bliskie są wartości związane z życiem, rodziną, ochroną życia; jest to święto rodzin krakowskich. Kończymy je piknikiem rodzinnym w parku im. Jordana, gdzie jest zawsze dużo atrakcji dla dzieci" – powiedział Kucharski.

 

Jak poinformował, w marszach i piknikach uczestniczy zawsze kilka tysięcy osób. Jego zdaniem także i w tym roku uczestnicy dopiszą, chociaż chłodna pogoda mogła niektórych zniechęcić do przybycia na start. "Jesteście trochę smutni i zziębnięci. Za chwilę będziemy dawać świadectwo. Uważajcie, żeby to nie była zła nowina" – mówił do uczestników marszu.

 

W marszu szły rodziny z małymi dziećmi, młodzież i osoby dorosłe. Dla chętnych organizatorzy przygotowali koszulki z kolorowym napisem "Marsz dla Życia i Rodziny".

 

Na czele marszu szła orkiestra dudziarzy Częstochowa Pipes & Drums. "Od kilku lat przyjeżdżamy do Krakowa na Marsz dla Życia i Rodziny, od co najmniej dziesięciu uczestniczymy w marszu w Warszawie. W tym roku też tam będziemy" – powiedział PAP założyciel zespołu Tomek Ujma. Organizatorzy przygotowali kilka samochodów z nagłośnieniem.

 

Uczestnicy marszu nieśli kolorowe baloniki, biało-czerwone flagi i transparenty z napisami. Można była przeczytać na nich m.in. "Prawo do narodzin dla każdego dziecka", "Małżeństwo tylko miedzy kobietą i mężczyzną", "Prawo do narodzin dla każdego dziecka", "Stop Gender".

 

Podczas pikniku rodzinnego w Parku im. Henryka Jordana przewidziano m.in. koncert Joszko Brody z dziećmi pt. "Dzieci z Brodą", występ orkiestry dudziarzy, a także złożenie świadectw przez osoby zaangażowane m.in. w ruch pro-life i zajmujące się opieką nad dziećmi i młodzieżą.

 

"Trudno mi mówić o swoich poglądach, ale jestem po prostu za rodziną, za wspieraniem tej rodziny, bo rodzina służy społeczeństwu i w ten sposób budujemy wspólnotę i budujemy Polskę" – powiedział dziennikarzom starszy uczestnik marszu.(PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Jestem kobietą, ale postulatów Manify nie ogarniam

Najcenniejszy rękopis średniowieczny, Codex Aureus Gnesnensis, doczekał się reprintu

Orędować za grzesznikami? Katolicy w żałobie – ich kraj przywraca karę śmierci SPRAWDŹ GDZIE

Ładuję....