Cudowny LEK NA RAKA z dżdżownic! Polscy naukowcy mają już patent!

Preparat z płynu celomatycznego otrzymywanego z dżdżownic, który będzie stosowany w opracowaniu leku na raka płuca, stworzyli naukowcy z dwóch lubelskich uczelni. Wynalazek jest już opatentowany!
Badacze z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i Uniwersytetu Medycznego w Lublinie właśnie opracowali preparat z płynu celomatycznego otrzymywanego z dżdżownic, który - w badaniach in vitro - niszczy komórki raka płuca w 80 procentach, a jednocześnie nie jest toksyczny dla komórek człowieka.

 

Jesteśmy na finiszu pierwszego etapu badań na komórkach, które są hodowane poza organizmem. Kolejny etap, który nas czeka, to badanie wpływu tych preparatów na organizm zwierząt laboratoryjnych. Trzeci etap wiąże się z podawaniem go do organizmu ludzi- opowiada prof. Jolanta Rzymowska z Katedry i Zakładu Biologii z Genetyką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

 

Mechanizm selektywnego działania płynu celomatycznego - toksycznego na komórki rakowe i nietoksycznego na komórki prawidłowe - jest przedmiotem kolejnych badań.

 

Nie wiadomo, ile czasu potrwają kolejne badania. Nasz entuzjazm pcha nas do kolejnych badań, aczkolwiek musi być on umiarkowany, dlatego, że na tym etapie nie można jeszcze powiedzieć, że będzie to preparat terapeutyczny. To wstępna faza badań laboratoryjnych- podkreśla prof. Rzymowska.

 

Wynalazek lubelskich naukowców uzyskał już ochronę patentową w Urzędzie Patentowym RP pod nazwą "Płyn celomatyczny dżdżownicy Dendrobaena veneta do zastosowania w leczeniu raka płuc". Twórcami niesamowitego wynalazku są: dr hab. Marta Fiołka z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz prof. dr hab. Jolanta Rzymowska i dr Przemysław Kołodziej z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

 Autor: wk

Źródło: twojezdrowie.rmf24.pl

16:31 5 października 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie