RELIGIA

Coraz więcej mężczyzn modli się tą modlitwą! DOWIEDZ SIĘ koniecznie którą, jest naprawdę skuteczna

Aby wspólnie się modlić w tym roku przybyło aż 70 tysięcy mężczyzn. 8 lat temu było ich… 600!

Sytuacja dotyczy Kościoła w Brazylii, a mężczyźni modlą się różańcem. Męskie grupy różańcowe pielgrzymowały do sanktuarium w Aparecidzie. Inicjatywa pochodzi od nich samych – jeden zaprasza drugiego, dzięki temu powstają coraz to nowe grupy włączone wżycie parafii.

 

Dla abp Gil Antônio Moreira jest to cud trudny do wytłumaczenia. „Jest to działalność, za którą konferencja biskupów jest wdzięczna, bowiem realizuje się w prostocie, z oddaniem i z głęboką wiarą. W wielu męskich grupach różańcowych na terenie całej Brazylii misję realizuje się nie tylko przez wspólną modlitwę. Modlitwa prowadzi ich na spotkanie z biednymi, którzy żyją na ulicach miast, jak też do angażowania się w wielu dziełach społecznych Kościoła”.

 

Dzięki tej sytuacji mężczyźni są prawdziwymi misjonarzami, uzewnętrzniają radość płynącą z modlitwy. Jest ona naprawdę skuteczna – dzięki niej wymadla się wiele nawróceń. 

 

„Doradzam, aby każdy mężczyzna odmawiał różaniec, gdyż jest on narzędziem ewangelizacji. Bóg nas ewangelizuje, ponieważ jest to kontemplacja życia Chrystusa” – mówi brazylijski hierarcha.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Katecheta "wyrzucał mnie z religii wielokrotnie". Dziś mija pierwsza rocznica śmierci ks. Jana Kaczkowskiego – przypominamy jego naukę

„Myślę, że trzeba pomóc Ojcu świętemu zrozumieć niepokój katolików”. Arcybiskup mocno o tym, że Kościół nie może zaprzeczać słowom Jezusa

Papież przypomina, że czasem trzeba znieważać parafian. «Niektórzy z was to plemię żmijowe i jest wśród was wielu cudzołożników»

Redakcja malydziennik
Ładuję....