POLITYKA

Coraz więcej chorych zabijanych w Holandii. Eutanaziści odpowiadają już za… śmierci w tym kraju!

Te dane przerażają. Eutanazja w Holandii staje się coraz bardziej powszechna. W 2015 roku aż 4.5 procenta umarłych w tym kraju to ofiary eutanazistów. Z danych wynika, że rośnie stale grupa uśmiercanych, którzy wcale nie byli śmiertelnie chorzy.

Sami Holendrzy są generalnie zachwyceni wynikami. – Wygląda na to, że pacjenci są obecnie bardziej skłonni do proszenia o eutanazję, a lekarze bardziej skłonni do jej wykonywania – uważa autorka badań opisujących eutanazję w Holandii dr Agnes van der Heide z Centrum Medycznego Erasmus University w Rotterdamie.

 

I nie jest to przesada. W latach 90. nieco ponad 1 procent śmierci w Holandii to były zgony spowodowane przez eutanazję czy wspomagane samobójstwo, w roku 2015 było ich niemal czterokrotnie więcej. Spośród likwidowanhch 92 procent jest poważnie chorych reszta, to ludzie, którzy mają zwyczajne problemy wieku starszego.

 

Liczba osób wcale nie chorych śmiertelnie, a jedynie samotnych czy starych, które poddawane są eutanazji stale rośnie, i choć na razie jest niewielka, to zjawisko to jest – co przyznaje sama badaczka – niepokojące. Podobnego zdania jest Scott Kim z amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia, który ostrzega, że zgoda na likwidowanie osób starszych, tylko dlatego, że nie mają one bliskich, czują się samotne i cierpią na normalne problemy wieku starszego, jest bardzo niebezpieczne, bowiem stawia – na poważnie – pytanie o wartość ich życia. 

Źródło: Abcnews.go.com

Komentarze

Zobacz także

Kto chce islamizacji Polaków? Poseł Krystyna Pawłowicz przestrzega przed…

Zdjęcie z polskiego metra hitem w internecie. Zachód nie wierzy, że w spokoju czytamy … książki. ZOBACZ!

Pogańska reakcja w Wielkiej Brytanii. Neopoganie chcą zwrotu kościołów, bo dokonano na nich… „ludobójswa”

Redakcja malydziennik
Ładuję....