Co za sukces! Trafiliśmy właśnie do elitarnego grona 25 państw ROZWINIĘTYCH!

W klasyfikacja FTSE Russel nasz kraj został przesunięty z grupy państw rynków zaawansowanych wschodzących do grupy rynków rozwiniętych. Wyżej być nie można.
Nowy status zacznie funkcjonować we wrześniu 2018 roku. Bieżący rok to okres pozwalający na przystosowanie się do zmiany statusu. A nie trafiliśmy do byle jakiego grona - wśród państw najbardziej rozwiniętych są takie kraje jak Niemcy, Japonia czy USA.

 

Nasz sukces jest historyczny także ze względu na region - nigdy wcześniej nie zdarzyło się, aby do tego grona włączono kraj z Europy Środkowo-Wschodniej. W celu oceny zakwalifikowania do grup przeprowadza się szczegółowe badania dotyczące polskiej gospodarki.

 

Sukces to jednak nie wszystko - teraz trzeba się wziąć do roboty. Wcześniej byliśmy najlepsi wśród średniaków, a teraz przeciętni wśród najlepszych. Nie wszystkie agencje zmieniły jednak naszą ocenę - dzięki temu będziemy mogli poszerzyć spektrum inwestycyjne i ściągnąć do nas inwestorów zainteresowanych zarówno rozwijającymi się gospodarkami, jak i tymi w pełni rozwiniętymi.Autor: la

Źródło: bankier.pl

11:49 30 września 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie