RELIGIA

Co za drzewo! Tegoroczna papieska choinka pochodzi z… Tylko czy nie za wcześnie?

Świerk ustawiony przed Bazyliką św. Piotra ma 25 metrów wysokości. Obecnie pokazuje jedynie swoje naturalne piękno, ale już wkrótce pojawią się na nim bombki i lampki.

Ubiegłej nocy dotarła do Watykanu choinka z Polski. Pochodzi z Puszczy Romineckiej w nadleśnictwie Gołdap na Mazurach. Zanim dotarła na plac św. Piotra pokonała ponad 2 tys. kilometrów. Ostatni raz dostarczaliśmy szopkę do Watykanu przed 20 laty.

 

Jest to dar diecezji ełckiej oraz Białostockiej Dyrekcji Lasów Państwowych. 25-metrowy świerk już stoi na placu św. Piotra. Teraz będzie przystrajany. Jego uroczysta inauguracja jest zaplanowana na 7 grudnia. Wtedy też odsłonięta zostanie szopka.

 

Przypomnijmy, że szopkę i choinkę na placu św. Piotra wprowadził Jan Paweł II. Za jego pontyfikatu, polskim zwyczajem, stały one aż do 2 lutego. Teraz zostaną zdemontowane zaraz po zakończeniu okresu Bożego Narodzenia.

 

Początkowe informacje wskazywały, że świerk z Polski będzie miał 28 metrów wysokości, a jego obwód u postawy miał wynieść 10 metrów. Dekoracje zostaną wykonane przez dzieci leczące się na oddziałach onkologicznych w niektórych włoskich szpitalach. Wraz z nimi do jej wystroju przyczynią się także dzieci pochodzące z regionu Spoleto-Nursja, dotkniętej trzęsieniem ziemi. Szerzej pisaliśmy o tym w zeszłym miesiącu.

 

Tradycyjnym elementem wystroju Placu św. Piotra jest także szopka bożonarodzeniowa – tym razem zostanie ona przygotowana przez Opactwo Terytorialne Montevergine z południa Włoch. Pielgrzymi będą mogli podziwiać umieszczone w niej 20 figur, które zainspirowane będą dziełami miłosierdzia.

Źródło: Radio Watykańskie/ MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

ZOBACZ co Jezus OBIECAŁ tym swoim CZCICIELOM! I przyłącz się JAK NAJSZYBCIEJ!

Redakcja malydziennik

Papież mocno o pieniądzach i kapitalistach! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

To już dziś, najważniejsze wydarzenie w naszym kraju. Tego chciała sama MARYJA

Redakcja malydziennik
Ładuję....