Co za drzewo! Tegoroczna papieska choinka pochodzi z… Tylko czy nie za wcześnie?

Wikipedia/ Dguendel
Świerk ustawiony przed Bazyliką św. Piotra ma 25 metrów wysokości. Obecnie pokazuje jedynie swoje naturalne piękno, ale już wkrótce pojawią się na nim bombki i lampki.
Ubiegłej nocy dotarła do Watykanu choinka z Polski. Pochodzi z Puszczy Romineckiej w nadleśnictwie Gołdap na Mazurach. Zanim dotarła na plac św. Piotra pokonała ponad 2 tys. kilometrów. Ostatni raz dostarczaliśmy szopkę do Watykanu przed 20 laty.

 

Jest to dar diecezji ełckiej oraz Białostockiej Dyrekcji Lasów Państwowych. 25-metrowy świerk już stoi na placu św. Piotra. Teraz będzie przystrajany. Jego uroczysta inauguracja jest zaplanowana na 7 grudnia. Wtedy też odsłonięta zostanie szopka.

 

Przypomnijmy, że szopkę i choinkę na placu św. Piotra wprowadził Jan Paweł II. Za jego pontyfikatu, polskim zwyczajem, stały one aż do 2 lutego. Teraz zostaną zdemontowane zaraz po zakończeniu okresu Bożego Narodzenia.

 

Początkowe informacje wskazywały, że świerk z Polski będzie miał 28 metrów wysokości, a jego obwód u postawy miał wynieść 10 metrów. Dekoracje zostaną wykonane przez dzieci leczące się na oddziałach onkologicznych w niektórych włoskich szpitalach. Wraz z nimi do jej wystroju przyczynią się także dzieci pochodzące z regionu Spoleto-Nursja, dotkniętej trzęsieniem ziemi. Szerzej pisaliśmy o tym w zeszłym miesiącu.

 

Tradycyjnym elementem wystroju Placu św. Piotra jest także szopka bożonarodzeniowa – tym razem zostanie ona przygotowana przez Opactwo Terytorialne Montevergine z południa Włoch. Pielgrzymi będą mogli podziwiać umieszczone w niej 20 figur, które zainspirowane będą dziełami miłosierdzia.Autor: ws

Źródło: Radio Watykańskie/ MalyDziennik.pl

18:31 23 listopada 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie