POLITYKA

Co TVP zrobiło z orędziem Grodzkiego?! „Nie emitowali go na żywo”.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wygłosił orędzie. Telewizja Polska nie wyemitowała go na żywo.

To nieprawda – mówił Tomasz Grodzki. To jego reakcja na oskarżenia pod adresem senatu, które wskazują na przedłużanie prac nad ustawą dotyczącą wyborów korespondencyjnych. Kiedy wystąpienie marszałka trwało, Telewizja Polska emitowała wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą.

Wybory prezydenckie 2020.

W senacie trwają prace nad ustawą o głosowaniu korespondencyjnym. Głos w tej sprawie w swoim orędziu zabrał marszałek izby wyższej parlamentu Tomasz Grodzki. Marszałek rozpoczął swoje orędzie o godzinie 20. W tym czasie TVP1 emitowało wywiad z Andrzejem Dudą.

 

– Chylę czoła przed lekarzami, pielęgniarkami, ratownikami medycznymi, diagnostami, farmaceutami i wszystkimi, którzy z poświęceniem i oddaniem ratują zdrowie i życie Polek i Polaków – mówił Tomasz Grodzki.

Następnie marszałek zaczął mówić o wyborach planowanych na 10 maja. Odpowiedział na zarzuty dotyczące celowego przedłużania procedowania projektu ustawy przez Senat.

-Rządzący ogłosili, że chcą przeprowadzić wybory prezydenckie 10 maja, w formie korespondencyjnej, choć cały świat przekłada różne wybory na późniejsze terminy. Niektórzy przedstawiciele rządu i niektóre media zarzucają Senatowi, że złośliwie opóźnia rozpatrzenie ustawy o głosowaniu korespondencyjnym. Z całą mocą oświadczam, że to nieprawda – zaznaczył Grodzki.

– Przez Sejm ta ważna ustawa przemknęła bezrefleksyjnie w ciągu 4 godzin, dlatego w Senacie w ramach przysługujących nam konstytucyjnie 30 dni wykonujemy to, czego nie zrobił Sejm: zapytaliśmy o opinię między innymi PKW, Rzecznika Praw Obywatelskich, Sąd Najwyższy, epidemiologów czy pocztowców – dodał marszałek.

 

Komentarze

Zobacz także

W Taizé chrześcijanie modlą się nie tylko bez rozróżniania denominacji, ale także z… muzułmanami!

Sensacyjne doniesienia ws. Masy! Zobacz za co faktycznie został zatrzymany!

Bóg zesłał huragany, bo chciał przekazać ludziom pewną wiadomość

Redakcja malydziennik
Ładuję....