POLITYKA

Co oni mają w głowie?! Komorowski jest za zbiorową mogiłą poległych pod Smoleńskiem!

To już kolejny taki wybryk polityka związanego z Platformą Obywatelską na temat katastrofy smoleńskiej. Kilka dni temu zachęcał do niej Sławomir Neumann, a wczoraj wieczorem były prezydent.

"Tu nie było dobrego wyjścia. Nie jest rolą państwa, a szczególnie władzy państwowej, fundowanie tak gigantycznych przeciążeń i podpowiadanie tego, że tu należy wszystko sprawdzić, każdy kawałek. Po chrześcijańsku trzeba podejść – zginął, zginął w takiej samej sytuacji, to też jest człowiek. Należy się razem modlić. Najlepszym pomysłem był właśnie wspólny grób. Ale trzeba uszanować oczekiwania rodzin, że chciały mieć swoje groby" – powiedział w poniedziałkowy wieczór w Polsacie Bronisław Komorowski.

 

To jednak nie wszystkie jego pomysły. "Być może najlepiej by było pochować wszystkich razem. I nie analizować jaka część ciała należała do kogo. Przeciwko temu było Prawo i Sprawiedliwość" – dodał Komorowski. "Wszyscy doskonale wiedzieli, że Rosjanie szukali ciał i składali wedle tego jak im się wydawało, że to pasuje – jeden fragment do drugiego. Tysiące błędów było, tylko o tym wszyscy wiedzieli. Ale kiedy Prawu i Sprawiedliwości zależało na uroczystych pogrzebach, to tego nie podnoszono" – mówił były prezydent.

 

Ciekawe, czy po takich słowach miałby szansę na prezydenturę w 2010 roku? Bo przecież nie ma to żadnej różnicy gdzie znajduje się grób. Dodał także, "oskarżanie Ewy Kopacz to jest jakieś okrucieństwo".

 

Na szczęście na słowa eksprezydenta trzeźwo zareagował Leszek Miller: "W naszej kulturze, w naszym obyczaju i w naszej religii, umarli zajmują szczególną pozycję. Tego się praktycznie nie spotyka poza Polską. Dlatego ta kwestia jest tak bolesna, tak trudna, zwłaszcza dal tych rodzin,. Oni naprawdę idąc na grób chcą mieć pewność, że tam jest ich ojciec, córka, matka".

 

Wcześniej w podobnym tonie wypowiadał się Sławomir Neumann. Po kilku dniach jednak przeprosił. Jak długo trzeba będzie czekać na przeprosiny Bronisława Komorowskiego?

Źródło: wPolityce.pl

Komentarze

Zobacz także

SZOKUJĄCE nagranie! Sfilmowała jak … ginie w wypadku! ZOBACZ!

Konkretnie i na temat! Zeman ostro o terrorystach – imigrantach! Lewica oburzona!

Redakcja malydziennik

Sztab Macrona ogłosił, że został zaatakowany przez …

Ładuję....