CYWILIZACJA

Cierpi z jej powodu jedna piąta młodych matek! A lekarze to IGNORUJĄ

Tysiące świeżo upieczonych matek jest pozostawionych bez opieki – alarmuje raport przygotowany przez brytyjskich naukowców z Royal College of Obstetricians and Gynaecologists. Lekarze ignorują depresję poporodową.

Z przedstawionego właśnie raportu wynika, że tylko siedem procent kobiet doświadczających stanów depresyjnych w czasie ciąży lub po porodzie kierowanych jest do specjalisty. Te, którym uda się dostać skierowanie, na wizytę czekają kilka miesięcy. Wiele z kobiet, które dostały się do specjalisty, nie było faktycznie leczonych. Brytyjscy ginekolodzy i położnicy określili ten stan jako skandaliczny.

 

Z omawianego raportu wynika, że tylko kilka procent kobiet otrzymuje fachową poradę. Pozostałe są często ignorowane, tłumaczy im się, że to normalne, że większość kobiet przeżywa stany depresyjne podczas ciąży i po porodzie. I że to na pewno minie, tylko muszą cierpliwie czekać.

 

Z brytyjskich danych wynika, że jedna piąta matek (140 tys.) cierpi z powodu depresji, stanów lękowych i innych problemów psychicznych w trakcie ciąży lub w pierwszych miesiącach po urodzeniu dziecka.

 

Samobójstwo to najczęstsza przyczyna zgonów kobiet w ciąży i młodych matek, które nie otrzymują fachowej pomocy na czas. 

Źródło: dailymail.co.uk

Komentarze

Zobacz także

UWAGA! Wszystkie matki, kobiety w ciąży. Jeśli jakiś dentysta będzie Wam proponował czarne plomby, natychmiast zgłoście to policji! Jest już zakaz!

Osiem krajów będzie finansować zabijanie dzieci, z którego zrezygnował Trump. ZOBACZ KTO jest liderem zabijania!

Niemcy zamordowali mu żonę, 2,5-letniego syna i ojca, oraz spalili dobytek

Redakcja malydziennik
Ładuję....