RELIGIA

Chrześcijanie z Indii wzywają do podjęcia działań: ostatnio 100 osób zdewastowało kościół

Wierni z Indii od dłuższego czasu wystawieni są na ataki ze strony osób innych wyznań. Pod koniec maja hinduiści napadli na jeden z kościołów.

Jest rzeczą oczywistą, że to fundamentaliści wyznania hinduistycznego i osoby o nastawieniu antyspołecznym są odpowiedzialni za haniebny atak, który miał miejsce 21 maja, kiedy stuosobowy tłum zaatakował i zdewastował kościół Matki Bożej Fatimskiej w archidiecezji Hajdarabad – oświadczył sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Indii bp Theodore Mascarenhas. Biskupi indyjscy wyrazili zaniepokojenie taką sytuacją i wezwali do podjęcia działań wobec sprawców napadu. Jest to działanie wymierzone w wolnośc religijną – stwierdzili hierarchowie, dodając, że przejawia się w tym również brak szacunku dla całego kraju i jego mieszkańców, którzy kochają pokój. Biskupi zaapelowali także do przywódców politycznych, aby chronili miejsca kultu oraz prawo do wolnego wyznawania wiary.

 

Do wiernych archidiecezji list skierował ich duszpasterz. Abp Thumma Bala wezwał do organizowania modlitw, adoracji, Mszy wynagradzających za ten akt profanacji. 2 czerwca we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji zostanie przeprowadzona dwugodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji, a tydzień później wierni podejmą specjalny post.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Czy na stulecie Fatimy Matka Boża zostanie ogłoszona Współodkupicielką?

Redakcja malydziennik

Kawalerowie Maltańscy: Papieskie dochodzenie narusza suwerenność zakonu

Redakcja malydziennik

Ogłosił się prorokiem, miał tysiące wyznawców. Kim był przywódca sekty, która zabiła…

Adam Gaafar
Ładuję....