POLITYKA

"Celem jest, by Polakom bardziej opłacało się zostać w kraju, niż emigrować"

Zasadniczy cel to doprowadzić Polskę do stanu, że Polakom bardziej będzie się opłacało zostać w kraju, niż emigrować w poszukiwaniu lepszych zarobków – powiedział prezydent Andrzej Duda w poniedziałek w Łęcznej (Lubelskie).

"Chciałbym, żebyśmy Polskę doprowadzili do takiego stanu, że większość ludzi w Polsce powie: +Bardziej mi się opłaca zostać tutaj, bo mogę się tutaj realizować. Może nie zarobię tak dobrze, jak gdybym to samo robił w Anglii czy w Niemczech, ale to już zupełnie przyzwoite warunki, które zapewniają mi przyzwoite życie, w którym nie muszę się martwić o swój byt+. To jest ten cel zasadniczy" – podkreślił prezydent podczas spotkania z mieszkańcami Łęcznej.

 

Zaznaczył, że w gospodarce rynkowej władza nie decyduje o wysokości płac, może tylko wykonywać pewne działania stymulujące wzrost wynagrodzeń.

 

"Kiedy słyszę lamet w gazetach, że niektóre firmy mają problem, bo się pracownice zwalniają, bo jest program 500+ i kobiety mówią, że się im nie opłaca pracować za 1200 zł, to mówię: +To bardzo dobrze. To im zapłaćcie więcej. Po prostu+" – powiedział Duda. (PAP)

 

PAP

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

W Rosji komuniści wiecznie żywi. Duża manifestacja tęsknoty za Leninem

Redakcja malydziennik

CBA zatrzymało 8 osób za dziką reprywatyzację! Oczyszczanie państwa TRWA!

Skandal z lewicowymi aktorami w USA! Upomnieli wiceprezydenta elekta Mike'a Pence'a

Redakcja malydziennik
Ładuję....