Całymi dniami żebrzą. Nikt nie troszczy się o jedzenie i picie dla tych dzieci. Może to zdjęcie zmieni ich los?

Facebook
Zdjęcie tej dziewczynki za pomocą mediów społecznościowych obiegło już cały świat. Budzi ono wspólczucie, ale także gniew, że w XXI wieku dzieją się takie rzeczy.
Zdjęcie około trzy-, czteroletniej dziewczynki pijącej wodę z kałuży podczas upału opublikował na Facebooku wolontariusz Migue Ríos. Dziewczynka należy do rdzennej społeczności Mbya Guarani w Argentynie. 

 

"Dlaczego opublikowałem to zdjęcie?” - pyta Ríos. I wyjaśnia:  "Abyśmy w końcu zaczęli mówić jako społeczeństwo o problemie, którego często nie widzimy, bo nie chcemy go zobaczyć”.

 

Portal informacyjny Misiones Online wyjaśnił, że zdjęcie zostało zrobione przez jednego z reporterów podczas bardzo upalnego dnia:  "Dziennikarz Misiones Online jechał wzdłuż Mitre Avenue, kiedy zatrzymał się na światłach i zobaczył prymitywną scenę, która niestety często dzieje się w centrum Posadas. Dzieci ze społeczności Mbya Guarani są wykorzystywane przez dorosłych. Całymi dniami żebrzą o pieniądze w mieście”. 

 

"Dziennikarz, który mieszka w okolicy, jest przyzwyczajony do  tego rodzaju scen, ale tym razem zrobił zdjęcie i rozesłał je do swoich znajomych z pytaniem, co można zrobić, żeby zmienić los tych dzieci”. 

 

"Kolega podzielił się zdjęciami z grupą przyjaciół, którym udało się zebrać rzeczy dla tych dzieci, w tym wodę w butelkach” - napisał Rios. 

 Autor: gb

Źródło: mirror.co.uk/Mały Dziennik

15:10 28 grudnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie