Być może dotarliśmy już do końca czasów. Wstrząsające słowa kardynała

Fot. Flickr
Nasze czasy mogą mieć charakter apokaliptyczny - ostrzega kard. Raymond Burke. A jego opinia ma naprawdę mocne uzasadnienie.
Kardynał Burke udzielił wywiadu tygodnikowi „Catholic Herald” i to właśnie w nim mówił o tym, co może świadczyć o tym, że nasze czasy są już ostatecznymi.

 

- Mamy obecnie do czynienia z zamieszaniem i błędami w odniesieniu do najbardziej fundamentalnych nauk Kościoła, na przykład w odniesieniu do małżeństwa i rodziny - mówił kardynał i zaznaczał, że pomysł, by osoby rozwiedzione w nowych związkach czy szerzej żyjące w związkach nieregularnych mogły przystępować do Eucharystii jest pogwałceniem zarówno nauki o nierozerwalności małżeństwa, jak i świętości Eucharystii.

 

Kardynał przypomniał słowa św. Pawła, który jasno wskazywał, że każdy musi, nim przystąpi do Eucharystii, czy nie przyjmuje Ciała Pańskiego niegodnie. Ale, zdaniem kardynała, zamieszanie w Kościele idzie obecnie jeszcze dalej. - Dzisiaj mamy do czynienia z zamieszaniem w odniesieniu do tego, czy istnieją czyny, które są wewnętrznie złe i to jest oczywiście fundamentem prawa moralnego. Kiedy ten fundament zaczyna być kwestionowany w Kościele, wtedy zagrożony jest cały porządek życia ludzkiego i porządek samego Kościoła - mówił kard. Burke.

 

Kościół, zdaniem kardynała, zdaje się zdezorientowany w kwestiach absolutnie podstawowych, a także zaczyna mieć problemy z wypełnianiem najbardziej podstawowego mandatu Pana. - To może oznaczać, że dotarliśmy do Końca Czasów - mówił kardynał.

 

Tomasz P. TerlikowskiAutor: Tomasz P. Terlikowski

Źródło: CatholicHerald.co.uk

8:53 1 grudnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie