Burke: Papież Franciszek to człowiek, który lubi uśmiech

Radio Watykańskie
„Bez wątpienia był to szczególny dzień dla Papieża, nawet jeżeli nie ma dni bardziej czy mniej ważnych” – powiedział watykański rzecznik prasowy, komentując wczorajszy dzień papieskiej wizyty w Kolumbii, a szczególnie spotkanie modlitewne w intencji pojednania narodowego.
Greg Burke podkreślił, że Franciszek od początku swojego pontyfikatu porusza temat miłosierdzia i przebaczenia. „Widzimy go ciągle przed Bogiem, jak modli się o przebaczenie” – dodał dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

 

Zapytany o wielkie rzesze ludzi, otaczające w tych dniach Papieża, Burke powiedział: „Uważam, że Papież jest przyzwyczajony do wielkich mas ludzi: tak było już w innych krajach, gdzie przebywał, np. w Meksyku. Widzę jednak, że za każdym razem to mu w jakimś sensie pomaga: kiedy widzi tę energię i radość. Jemu się to podoba! Papież to człowiek, który się uśmiecha i któremu podoba się zobaczyć uśmiech u innych. Chociaż jest kimś, kto doskonale zna cierpienie, wie, jak ludzie cierpią i chce być blisko nich”.Autor: rw

Źródło: Radio Watykańskie

20:23 10 września 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie