Brazylia: Psychopata PODPALIŁ kilkoro przedszkolaków i ich opiekunkę!

Miejsce zbrodni/ g1.globo.com
Damiao Soares dos Santos był zatrudniony na stanowisku ochroniarza w przedszkolu w miejscowości Janaúba w Brazylii. 50-latek miał pilnować bezpieczeństwa maluchów. Zrobił jednak coś kompletnie innego, zamiast chronić dzieci podpalił kilkoro z nich. Policja bada sprawę i szuka motywów, które kierowały sprawcą. Zginęło czworo przedszkolaków i ich opiekunka.
Tragedia wydarzyła się w czwartek, 5 października. Zagraniczne media podały, że Damiao Soares dos Santos wziął w pracy wolne. – Powiedziano mi, że pojawił się przy bramie twierdząc, że przyniósł zaświadczenie od lekarza, gdyż źle się czuł. Był zatrudniony w placówce od 2008 roku. Nie mogliśmy przewidzieć tego, co się później wydarzyło – powiedział Carlos Isaildon Mendes, burmistrz miasta Janaúba. 50-latek miał przy sobie różowy plecak. – Sądzimy, że ukrył w nim łatwopalną ciecz, alkohol lub benzynę – dodał rzecznik ratusza.  

 

Damiao Soares dos Santos osaczył dzieci w pokoju, który posiadał kraty w oknach. Uniemożliwiło to ofiarom ucieczkę. Ochroniarz podpalił maluchy, ich opiekunów i siebie. Czworo dzieci spłonęło żywcem. Ofiary miały zaledwie 4 lata, zginęła także ich nauczycielka.  40 osób zostało rannych, z czego 25 trafiło do szpitala. Stan 9 jest krytyczny. Lekarze walczą o ich życie. Większość poszkodowanych to maluchy w wieku od 4 do 5 lat. Niestety bilans ofiar może wzrosnąć.

 

Media podały, że podpalacz trafił do szpitala, gdzie ponoć zmarł. Media przekazały, że Damiao Soares dos Santos cierpiał na depresję. Jednak mimo to nie sprawiał żadnych problemów. Policja prowadzi śledztwo w sprawie tej tragedii. Bliscy 50-latka zostali przesłuchani. Śledczy próbują ustalić dlaczego ochroniarz zdecydował się zaatakować dzieci. Tragedia w miejscowości Janaúba pogrążyła cały kraj w smutku.

 

Głos zabrał także prezydent Brazylii, Michel Temer. – Głęboko ubolewam nad tym, co się wydarzyło. Wierzę, że w naszym kraju już nigdy nie dojdzie do podobnej tragedii – powiedział dziennikowi „Correio Braziliense”. Władze miasta, w którym rozegrał się ten koszmar ogłosiły w nim 7-dniową żałobę. Autor: pw

Źródło: fakt.pl

14:10 8 października 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie