BRAWO TRUMP! „Prześladowani chrześcijanie będą mieli pierwszeństwo azylu w USA”

EPA/OLIVIER DOULIERYPAP/EPA
Donald Trump nie przestaje zaskakiwać. Ten dość liberalnie nastawiony biznesmen, jako prezydent prowadzi rzeczywiście konserwatywną i chrześcijańską politykę. I to na bardzo różnych polach.
I tak, w ekskluzywnym wywiadzie dla The Brody File prezydent Donald Trump stwierdził, że prześladowani chrześcijanie z krajów Bliskiego Wschodu będą mieli pierwszeństwo w uzyskiwaniu azylu w USA. - Chcemy im pomóc - zadeklarował Trump.

 

Prezydent podkreślił, że chrześcijanie są straszliwie traktowani w Syrii. - Czy wiesz, że gdybyś był chrześcijaninem, to byłoby dla Ciebie niemal niemożliwym dostać się do Stanów Zjednoczonych? Jako muzułmanin mógłbyś, ale jako chrześcijanin nie - mówił prezydent Trump. I dodawał, że chrześcijanie prześladowani są jedynie za to, że są chrześcijanami. I dlatego należy im się pomoc. 

 

Ta jednoznaczna wypowiedź pokazuje, że w odróżnieniu od wielu swoich poprzedników, a także polityków (i hierarchów też) prezydent Donald Trump ma świadomość, że istnieje coś takiego, jak porządek miłości, a także większe zobowiązania wobec braci w wierze. I już tylko dlatego to właśnie chrześcijanom jesteśmy winni, przynajmniej pierwszeństwo w uzyskiwaniu azylu. 

 

Solidarność z innymi chrześcijanami, to jednak nie jedyny powód, takiego myślenia. Chrześcijanie z Bliskiego Wschodu błyskawicznie się zintegrują w USA i będą budowali potęgę tego kraju, czego nie da się powiedzieć o pewnej części muzułmanów.Autor: TPT

Źródło: Cbn.com/MalyDziennik.pl

17:09 28 stycznia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie