RELIGIA

BRAWO. To jest działanie, które trzeba podjąć na 300-lecie masonerii i 500-lecie Reformacji. Kard. Nichols…

Koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej, a także ponownej konsekracji Anglii i Walii Niepokalanemu Sercu Maryi dokonał kard. Vincent Nichols.

W wypełnionej po brzegi katedrze Westminter, a także z tłumami na placu przed nią, kardynał Nichols dokonał niezmiernie ważnego aktu rekonsekracji Anglii i Walii. W jej trakcie hierarcha przywołał słowa wypowiedziane po raz pierwszy w roku 1948 przez swojego poprzednika arcybiskupa Westminter kard. Bernarda Griffina.

 

W homilii kardynał przypomniał, że objawienia stanowią poważne wyzwanie dla katolików, którzy wciąż muszą zadawać sobie pytanie, jak mają odpowiednio wyrażać swoją postawę bycia uczniami Chrystusa w życiu codziennym. A także wskazywał, że różaniec pomaga nam codziennie mówić Bogu „tak”, co jest istotą kultu Niepokalanego Serca Maryi.

 

Ten szczególny gest powierzenia Anglii i Walii Niepokalanemu Sercu Maryi dokonuje się w roku 100-lecia rewolucji październikowej, 300-lecia powstania masonerii i 500-lecia Reformacji. I nie ma, co ukrywać, że jest to najlepsza odpowiedź na obchody owych trzech rocznic. Tylko Maryja może pokonać siły, które stoją za tymi wydarzeniami.

Źródło: CatholicHerald.co.uk

Komentarze

Zobacz także

"Tak, tak: kobieta jest od zmywania naczyń, od robienia…. Nie, nie, nie: kobieta jest po to, żeby…"

Czy dziś można jeść mięso? Oto odpowiedż!

Redakcja malydziennik

Nie było słów dziekana Roty Rzymskiej o „pozbawieniu kardynalatów” autorów „Dubia”. „Po odsłuchaniu okazało się, że arcybiskup powiedział…”

Redakcja malydziennik
Ładuję....