Brawo. Ktoś to wreszcie jasno powiedział. Cokolwiek byście nie ogłosili, dwóch facetów i tak nie będzie małżeństwem!

Fot. Flickr
„Małżeństwo, niezależnie od tego, co mówi prawo, pozostanie wiecznym związkiem wyłącznie między mężczyzną a kobietą” - przypomniał politykom niszczącym małżeństwo na Malcie arcybiskup Charles Scicluna.
Malta właśnie zniszczyła małżeństwo, poszerzając jego definicję. Kościół w tym małym, i do niedawna katolickim, kraju zdecydowanie się jednak temu sprzeciwiał, przypominając, że nie da się zmienić istoty małżeństwa przy pomocy manipulacji prawnych.

 

- Nie mogę zdecydować, że chleb świętojański czy pomarańcza nie będą już nazywane przez własne określenia. Pomarańcza pozostanie pomarańczą, a chleb świętojański chlebem świętojańskim. I małżeństwo, niezależnie od tego, co będzie mówiło prawo, pozostanie wiecznym związkiem kobiety i mężczyzny - mówił arcybiskup Charles Scicluna.

 

Jednocześnie arcybiskup zaznaczył, że Kościół nie jest przeciwko homoseksualistom, nie może się jednak zgodzić na to, by zmieniać Boski plan dla małżeństwa, i pozwalać, by dwóch mężczyzn czy dwie kobiety zostawały małżeństwem.

 

Tomasz P. TerlikowskiAutor: Tomasz P. Terlikowski

Źródło: CatholicHerald.co.uk/CruxNow.com/MalyDziennik.pl

7:47 13 lipca 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie