POLITYKA

Bojownicy islamscy nie znają islamu. Wielu nawet Koranu nie czytało

Wielu młodych mieszkańców Afryki przyciąganych przez ekstremistyczne organizacje islamskie prawie w ogóle nie zna świętych ksiąg islamu ani ich interpretacji – wynika z raportu ONZ, który opisuje "Rzeczpospolita".

Na zlecenie ONZ przeprowadzono badania – pierwsze tego rodzaju w Afryce – w ramach których stworzono profile 500 ochotników, którzy zostali członkami muzułmańskich organizacji paramilitarnych i terrorystycznych. Najczęściej osoby te przystępowały do islamistów ponieważ szukały jakiegokolwiek zatrudnienia.

 
Decydującą rolę odgrywały jednak działania rządu, które dotknęły kogoś z bliskich im osób – na taki bezpośredni powód dołączenia do ekstremistów wskazuje 70 proc. uczestników badania.

 

Większość z tych ochotników ma za sobą nieszczęśliwe dzieciństwo. Wielu brakowało jakiegokolwiek nadzoru ze strony rodziców.

 

Jednym z wniosków płynących z tych rozmów było to, że nauka religii przez przynajmniej sześć lat zmniejszała prawdopodobieństwo dołączenia do ekstremistów o 32 proc.

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Członek KOD-u bezlitośnie o Kijowskim i jego obrońcach: Za…ałem dwie flaszki czystej żytniej i chleb. Ta drobna niezręczność nie powinna mieć miejsca.

Redakcja malydziennik

Będą zmiany w 500 plus. ZOBACZ, co planuje rząd

Redakcja malydziennik

Wyrzucenie Memchesa i Gottesmana z PR 24 to głupota i błąd. Będziemy za to płacić!

Ładuję....