POLITYKA

Boisz się śmierci? Posłuchaj rady papieża Franciszka

Środową katechezę papież Franciszek poświęcił śmierci i lęku przed nią. Wskazał też, gdzie szukać lekarstwa na ten lęk.

W katechezie na temat chrześcijańskiej nadziei Franciszek zauważył, że jest ona jak „kask", zwłaszcza w chwilach prób i w trudnych momentach. Zwrócił też uwagę na to, że nadzieja ta pozwala przezwyciężyć strach przed śmiercią.

 

„Wszyscy trochę boimy się śmierci, tej niepewności” – podkreślał. Papież mówił, iż w obliczu śmierci "czujemy, że nasza wiara jest wystawiona na próbę".

 

„Ujawniają się wszystkie nasze wątpliwości, nasza kruchość” – dodał. Franciszek przytoczył słowa starszego mężczyzny: “Nie boję się śmierci, boję się tego, że zobaczę ją, gdy nadchodzi”.

 

Podczas audiencji papież zaapelował także do katolickich ekologów o dalsze zaangażowanie na rzecz ochrony środowiska oraz biednych. Niech lokalne Kościoły reagują na to wołanie – powiedział.

 

W czasie spotkania w Auli Pawła VI papież zwrócił się do obecnej tam delegacji Światowego Ruchu Katolickiego na rzecz Klimatu. „Dziękuję za troskę o nasz wspólny dom w tych czasach poważnego kryzysu społeczno-ekologicznego” – powiedział.

 

„Zachęcam do dalszego budowania sieci, by Kościoły lokalne z determinacją reagowały na wołanie Ziemi i krzyk ubogich” – mówił Franciszek do katolickich ekologów.

 

Zwracając się do Polaków nawiązał do czwartkowej uroczystości Matki Bożej Gromnicznej. „Jutro w święto Ofiarowania Pańskiego będziemy obchodzili Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Waszej modlitwie polecam kapłanów, siostry i braci ze zgromadzeń zakonnych czynnych i kontemplacyjnych” – powiedział. Papież dodał następnie: „Niech ich życie poświęcone Bogu i charyzmatyczna posługa przynoszą obity owoc dla dobra wiernych i ewangelizacyjnej misji Kościoła”. (PAP)

 

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

29 marca oficjalnie Wielka Brytania opuści UE!

OTO do czego doprowadziła polityka otwartych drzwi dla migrantów w Europie! SZOKUJĄCE!

Redakcja malydziennik

BRAWO TRUMP! Prezydent znosi kolejne zakazy uderzające w wierzących. "Żaden Amerykanin nie powinien musieć wybierać pomiędzy narzuconym prawem federalnym, a swoją wiarą"

Ładuję....