POLITYKA

Bezdomny Polak spłonąłby żywcem. Napastnicy tłumaczyli przed sądem, że to miał być żart. Sądu te tłumaczenia nie przekonały…

Na ponad 2 lata do więzienia trafi najstarszy z Syryjczyków, którzy zaatakowali bezdomnego Polaka śpiącego na stacji metra. Taką decyzję wydał sąd w Berlinie.

Do zdarzenia doszło w Wigilię 2016 roku. Wówczas 7 młodych imigrantów z Syrii rzuciło w kierunku śpiącego bezdomnego Polaka podpaloną chusteczkę. Od niej zapalił się plecak mężczyzny. Dzięki pomocy przypadkowych osób nie spłonął on żywcem.

 

Najstarszy z Syryjczyków, a zarazem prowodyr całego zdarzenia, trafi za kratki na 2 lata i 9 miesięcy. Pozostali Syryjczycy – w wielu od 16 do 19 lat – zostali skazani na kary więzienia od czterech tygodni do ośmiu miesięcy w zawieszeniu oraz na prace społeczne. Inny nastolatek z Syrii już wcześniej odbył karę 2 tygodni aresztu za nieudzielenie pomocy płonącemu.

 

Prokuratura wnioskowała o wyższą karę dla napastnika. Ten tłumaczył się, że chciał jedynie „zrobić psikusa” i „przestraszyć” bezdomnego. Jak się okazało, Syryjczyk był pod wplywem alkoholu i narkotyków. 

Źródło: wprost.pl

Komentarze

Zobacz także

Piasecki ZMASAKROWAŁ Wielowieyską! Zobacz jak zaorał jej poglądy na temat ułaskawienia Kamińskiego

Redakcja malydziennik

Rząd chce śledzić obywateli w internecie. I BARDZO DOBRZE!

Redakcja malydziennik

W Polsce nadchodzi prawdziwa rewolucja … autobusowa! ZOBACZ!

Ładuję....