Bezdomny oddał jej swoje ostatnie pieniądze. Nie wiedział, że to spotkanie odmieni jego życie

Twitter
Kate McClure z przerażeniem zauważyła, że w jej samochodzie kończy się benzyna. Postanowiła zaparkować i pieszo pójść do najbliższej stacji benzynowej. Wtedy spotkała bezdomnego mężczyznę.
Bezdomny Johnny Bobbitt Jr. Każdego dnia siedzi przy autostradzie. Kiedy zauważył zdenerwowaną kobietę, podszedł do niej, spytał co się dzieje, kazał jej wsiąść do auta i czekać. Po kilkunastu minutach wrócił z kanistrem benzyny, którą kupił za swoje ostatnie 20 dolarów. W zamian nie oczekiwał nic. Kobieta chciała od razu oddać mu pieniądze, ale nie miała przy sobie gotówki.

 

Następnie kilkukrotnie zatrzymywała się w miejscu, w którym przesiadywał mężczyzna, jak się okazało były Marines. Przywoziła mu ciepłe ubrania i jedzenie. Czuła jednak, że to za mało, by pomóc temu człowiekowi. 

 

Założyła więc w internecie strony, na których poprosiła o datki na pomoc dla bezdomnego mężczyzny. "Żałuję, że nie mogę zrobić więcej nic sama zrobić dla tego bezinteresownego człowieka, który pomógł mi tego dnia. On jest świetnym facetem, a każda kolejna rozmowa z nim sprawia, że chcę mu pomagać coraz bardziej. Pewnego dnia zatrzymałam się, aby go zobaczyć.  Miałem dla niego kilka rzeczy, w tym pudełko batonów zbożowych. Pierwszą rzeczą, o którą zapytał było: Czy chcesz jednego?” - opisuje Kate Johnny’ego. 

 

Kobieta planowała zebrać 10 tys. dolarów. Za te pieniądze chciała opłacić mu czynsz za wynajem mieszkania na kilka miesięcy i podarować pieniądze na drobne wydatki. Johnny zadeklarował także, że wkrótce chce znaleźć pracę, aby uzyskać stały dochód. 

 

Kwota, jaką zebrano, przeszła najśmielsze oczekiwania 27-latki . Internauci wpłacili ponad 115 tys. dolarów. Także mężczyzna nie krył wzruszenia.

 

„Chciałbym podziękować za ogromną falę wsparcia, jaką otrzymałam. Jesteście niesamowici” - napisała Kate na stronie z pozyskiwaniem funduszy.

 Autor: gb

Źródło: mirror.co.uk/Mały Dziennik

11:50 24 listopada 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie