Benedykt XVI jest świadom kontrowersji wokół „Amoris laetitia”, ale…

Fot. Wikipedia
Papież emeryt Benedykt XVI jest świadomy kontrowersji związanych z adhortacją „Amoris laetitia”, ale nie będzie ich komentował. Taką informację przekazał w najnowszym wywiadzie jego osobisty sekretarz arcybiskup Georg Gänswein.
Franciszek osobiście przekazał Benedyktowi XVI kopię „Amoris laetitia”, a papież emeryt zapoznał się z nią. - Ale w żaden sposób nie skomentował jej treści - podkreśla abp Gänswein. I dodaje, że Benedykt XVI jest świadomy dyskusji, jaka toczy się wokół tego dokumentu, a także różnych form jego wdrażania.

 

- Czytając gazety i obserwując wiadomości nie jest możliwe, by Benedykt nie dostrzegł tych sprzecznych stanowisk - mówił sekretarz papieża-emeryta. Benedykt XVI nie zamierza jednak zajmować stanowiska w tej sprawie, bowiem pozostaje wierny swojej decyzji. - On nie chce wywoływać kontrowersji - podkreślił arcybiskup.

 

Według arcybiskupa Gänsweina Benedykt XVI jest spokojny, wyciszony i w dobrym nastroju. Nadal gra na pianinie, ale już nie tak dobrze, jak wcześniej, bowiem dłonie często odmawiają mu posłuszeństwa.Autor: TPT

Źródło: LifeSiteNews.com

17:58 13 kwietnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie