CYWILIZACJA

Będziemy mieli w Polsce nową sieć marketów! W krótkim czasie chce otworzyć przeszło…

Potwierdzają się plotki z rynku: do Polski wchodzi nowy gracz w branży dyskontów niespożywczych. Pierwsze sklepy mają być otwarte już w 2018 roku.

W krótkim czasie w Europie ma powstać 1.600 sklepów Tedi, niemieckiej sieci dyskontów niespożywczych. Pierwsze zapowiedzi wprowadzenia marki do Polski padły w wakacje. Teraz znamy już konkretne liczby. Portal wprost.pl podaje, że 1.600 sklepów ma być otwartych tylko w Polsce, ale wydaje się to być mało prawdopodobnym, z powodu podobnej ilości sklepów w całej Europie.

 

Po otwarciu pierwszej części sklepów powstać ma kolejnych 3.500. Przeszło 5.000 sklepów ma zdominować europejski rynek dyskontów tekstylnych i wielobranżowych. Marka od lat obecna jest już w Niemczech, Hiszpanii, Austrii, Słowenii i Słowacji.

 

Natomiast przyszły rok będzie otwarciem nie tylko na polski rynek, ale także włoski i portugalski. Tedi powstał w Niemczech w 2004 roku.

 

Artykuły dostępne w sklepach to artykuły wystroju wnętrz, kosmetyki, ubrania, drobna elektronika a także zabawki. W Słowenii sklepy proponują też długoterminowe produkty spożywcze, takie jak oranżady czy słodycze. Łącznie będzie to blisko 6.000 dostępnych produktów.

 

Konkurencją dla Tediego jest więc Pepco i TXM, a nie Lidl i Biedronka. W tekstyliach dominuje Pepco, które posiada 700 sklepów, a TXM o połowę mniej. Konkurencja oznacza walkę o klienta – a dla nas to tylko dobrze.

Źródło: wprost.pl/ wp.pl

Komentarze

Zobacz także

Imigrant na kilka godzin zatrzymał ruch pociągów w Kolonii. Powód? Nie dostał…

Redakcja malydziennik

Wiemy, jak Salman Abedi szykował się do zamachu w Manchesterze

Ten chłopiec z Zespołem Downa jest niesamowity! ZOBACZ, jak śpiewa hit Whitney Houston

Redakcja malydziennik
Ładuję....