POLITYKA

Bareja by tego lepiej nie wymyślił… A władze mazurskiej Kruklanki wymyślili!

Mazurska gmina zmieniła nazwę ulicy 22 Lipca na taką samą, argumentując, że już nie kojarzy się z komunistycznym świętem – pisze "Nasz Dziennik".

Rada Gminy Kruklanki pod Giżyckiem kilka dni temu podjęła decyzję o zmianie głównej ulicy w osadzie gminnej z 22 Lipca na… 22 Lipca. Jednak, jak podkreślają władze gminy, nowa nazwa już nie symbolizuje dawnego PRL-owskiego święta, lecz ma mieć nową treść.

 

"Pozostawiliśmy ulicę 22 Lipca z nowym uzasadnieniem, nadaniem nowej treści" – argumentuje przewodniczący rady gminy Jerzy Piniaha. Ale tą nową treścią ma być niesymbolizowanie niczego poza datą w kalendarzu – zaznacza "Nasz Dziennik".

 

"Takich dat jest mnóstwo. Chodzi o pokazanie faktu, że w różnych dniach były różne wydarzenia" – mówi Bartłomiej Kłoczko, wójt gminy Kruklanki. Zaznacza, że minęło już 27 lat od zmiany ustroju, jedno pokolenie, a ludzie nie kojarzą 22 lipca ze świętem PRL-owskim – czytamy w artykule. (PAP)

 

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Beata Szydło nie bawi się w gierki Timmermansa: "Nie ma w tej chwili możliwości, aby do Polski byli przyjmowani uchodźcy"

#MeToo jeszcze to nic, Hollywood to ZINSTYTUCJONALIZOWANA PEDOFILIA – przekonuje Mel Gibson

Redakcja malydziennik

Nie będzie aborcji, będą pieniądze. Polska może uczyć się od Węgrów

Redakcja malydziennik
Ładuję....