CYWILIZACJA OPINIE

Ani Skłodowska – Curie, ani Szymborska. Wybrano Polkę stulecia

superwoman

W związku z obchodami 100 lecia niepodległości Polski oraz stuleciem uzyskania pełni praw przez kobiety w Polsce zorganizowano plebiscyt na Polkę stulecia. Nie zwyciężyła żadna z naszych noblistek czy artystek. Polką stulecia została zakonnica.

Plebiscyt zorganizowała Konfederacja Kobiet RP.Według „Głosowanie miało dać impuls do poznawania zarówno tych legendarnych bohaterek, o których wiedzieć powinno każde dziecko, jak i tych, których pamięć udało się przywrócić dopiero niedawno, a także tych, o których wiemy ciągle za mało”.

Wśród kandydatek znalazły się również Danuta Siedzikówna pseudonim „Inka”,Wanda Półtawska, Hanka Ordonówna, Agata Mróz czy Zofię Kossak. Zabrakło noblistek: Wisławy Szymborskiej i Marii Skłodowskiej – Curie, która została uznana przez  BBC History w 2018 roku za najbardziej wpływową kobietę w historii.

Pierwsze miejsce w plebiscycie i tytuł Polki stulecia otrzymała zakonnica, siostra Faustyna  Kowalska. 

Głosowanie przeprowadzono w internecie. Spośród 20 kandydatek, siostra Faustyna otrzymała 23% głosów.

Zasługi siostry Faustyny Kowalskiej to przede wszystkim liczne objawienia i widzenia Chrystusa. W trakcie objawień Chrystus miał siostrze przekazywać, że Polska jest krajem wybranym przez niego i stąd właśnie powstanie impuls ogarniający świat, który wszystko odmieni. Siostra swoje objawienia zapisywał w słynnym „Dzienniczku”, który ma opinię najczęściej tłumaczonej na świecie polskiej książki.

W ten sposób Polki otrzymały wzorzec, który charakteryzuje asceza, porzucenie doczesności i umiłowanie Jezusa Chrystusa. To droga duchowa jest istotna, patriotyzm i mistycyzm a nie rodzina, nauka czy kariera.

Źródło: naTemat

Fot. Pixabay

ZOBACZ TEZ: https://malydziennik.pl/australia-fala-nieprawdopodobnych-upalow-zabija/

 

Komentarze

Zobacz także

Pogoda zbiera śmiertelne żniwo! Do tej pory w Teksasie zginęły 33 osoby, a to jeszcze nie koniec

Redakcja malydziennik

Siostrzenica Martina Luthera Kinga miażdży uczestniczki Marszu Kobiet: A kto ujmie się za tymi dziewczynkami, które są abortowane?

Redakcja malydziennik

Stało się! Włoski medyk przeszczepił po raz pierwszy głowę człowiekowi! Pacjent nie tyle nie przeżył, co…

Redakcja malydziennik
Ładuję....